Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicare incheiere penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicare incheiere penala

Buna ziua,la un proces penal cu obiectul constituire grup infractional,am fost chemat de 2 ori la declaratii dupa care s-a trimis dosarul lacamera de consiliu ,eu avand calitatea de inculpat lacomplicitatede ev fiscala,aderarelagrup infractional si spalaredebani,precizescaci eu doar am dus 4facturi dela un tip la alt tip.Nu mi-am bagat avocat si acum aflu caci am avut unul din oficiu care mi-a depus ceva cerere ramasa nesolutionata.Intrebare,eu nu trebuia sa fiu anuntat cine este avocatul din oficiu si alta intrebare,am vazut caci am termen de 3 zile pentru contestatie unde se depune daca cazul este la tribunal si daca se poate trimite prin posta,sa incerc sa-mi schimbe incadrarea.Multumesc.
Contestatia se depune la instanta care a dat solutia pe fond.Se poate trimite si prin posta , fax , trebuie mentionat nr. dosarului si instanta .Respectati termenul.
trebuia sa-mi fie comunicat cine este avocatul din oficiu?