Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... imprumut provident
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

imprumut provident

Buna ziua . Am contractat un inprumut provident,doar cu o copie de buletin,fara act de venit fara nimic.Intrebarea este daca este legal si ce se intampla daca nu il mai achit. Stima
Contractul este la fel de valabil ca si unul incheiat cu banca. Contractul reprezinta legea partilor, iar daca ei au acordat un credit fara garantii, este alegerea lor. Nu au cerut sa aveti nici giranti?
Daca nu-l mai achitati, veti fi executat silit. Daca ati contractat un imprumut, nu este normal sa-l restituiti?
gabrielaC5, utilizator
In general Provient cedeaza creanta firmelor de recuperare. Nu cred ca vreti sa aveti de-a face cu ei...