Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... tamponare din spate si parasirea locului accidentului
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

tamponare din spate si parasirea locului accidentului

buna seara!
mi s-a intamplat acum 2 saptamani sa ma loveasca un taximetrist din spate si sa plece fara sa facem intelegere amiabila. au rezultat avarii la ambele masini, mai mult la a mea si m am prezentat la politia rutiera, am declarat accidentul, precum si numarul de inmatriculare si indicativul respectivului. am primit o autorizatie de reparatii si nu s-a mai intamplat nimic de atunci.
care este procedura in acest caz si ce urmeaza mai departe?
va multumesc anticipat.
Sunați la firma de taxi si Spuneti nr mașinii si indicativul, explicați ce s-a întâmplat, si veti primi asigurarea sa puteti rezolva mai repede, mai ales ca aveti deja autorizația de reparații de la poliție. In caz contrar, trebuie sa așteptați sa se ocupe politia, dar asa durează pina primiti asigurarea.