Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Administratorul societatii poate semna si intocmi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Administratorul societatii poate semna si intocmi documentele angajatilor?

Buna ziua, am o nelamurire in ceea ce priveste angajarea. In cazul in care administratorul societatii nu este angajat cu contrat de munca, acesta poate fi trecut in organigrama, are voie sa semneze contractele de munca, sa intocmeasca fisele de post si sa semneze toate aceste documente?Multumesc
Administratorul , chiar daca nu are c.i.m., poate semna astfel de documente daca este prevazut in actul de numire al acestuia.
Multumesc!