Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... executare silita
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

executare silita

se pot executa silit bunuri imobile si mobile care fac obiectul unui contract de chirie?
Proprietarul acestor bunuri a pierdut un proces in recurs si a primit somatie de la executor, dar are bunurile inchiriate la o societate.
rocos, utilizator
Fiti un pic mai clar...nu inteleg cine este proprietatrul bunurilor, cine sete debitorul, etc...
pai pe cine vrei sa executi pe chirias sau pe proprietar? vino cu mai multe detalii
Daca debitorul este proprietarul acelor bunuri, da.
ContSters42249, utilizator