Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Proprietarul care are bunuri imobile si mobile in proprietate , dar care sunt inchiriate la o societate , a primit somatie pentru executare silita, sa se prezinte in data de , la sediul firmei , pentru aceasta executare.Executarea se face in baza unei decizii date in recurs, irevocabile. Executorul s-a prezentat la firma care este chiriasa ( cu contract) solicitand sa faca acesta executare.In acel moment nu era nimeni din conducerea firmai respective in afara de paznic. Dar proprietarul a primit invitatie sa se prezinte pentru executare silita in data de..Este necesar sa fie si din conducerea firmei cineva?
rocos, utilizator
Pai atunci vor fi executate silit, in cazul in care este executat proprietarul.
Executarea silita si somatia daca nu au un titlu definitiv dat de catre instanta nu au valoare. De curand executarea silita a fost declarata neconstitutionala ptr.ca multi recurgeau la aceasta metoda fiind mai rapida. Daca aveti un contract de cu firma respectiva raspunzatoare e firma. Firma in ce temei va solicita aceste bunuri? Dati-mi mai multe amanunte.