Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare creante
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare creante

Am primit, pe numele tatalui meu, o adresa din partea unei firme de recuperare a creantelor prin care i se comunica faptul ca are o datorie de 101 lei la Telekom, ce trebuie achitata in 48 de ore, in caz contrar va fi dat in judecata si apoi executat silit. Tatal meu a decedat din luna ianuarie 2014. Acest lucru se poate indrepta impotriva mea, ca mostenitor?
daca ati acceptat succesiunea dpdv legal cei de la telekom se pot indrepta impotriva dvs.
Daca ati mostenit ceva de la el, veti plati acea datorie cu bunurile mostenite.