Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare obiecte de inventar date in folosinta
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare obiecte de inventar date in folosinta

Buna ziua,

Am vandut niste obiecte de inventar care erau date in folosinta dar necasate inca. Am emis factura catre client ( veniturile le-am pus pe 7588). Mai trebuie sa fac vreo nota contabila ?

Multumesc!
Daca programul de contabilitate folosit nu descarca automat gestiunea, se intocmeste nota 603 = 303.
Nota de mai sus a fost facuta cand au fost date in folosinta. Aveti grija sa le scoateti din contul extrabilantier unde le tineati evidenta. 8039 sau 8035 .... in functie de ce ati folosit.