Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene

Buna ziua, as vrea sa obtin fonduri europene pentru infiintarea unui service auto mobile , de camioane, pentru achizitionarea de programe de diagnoza, unelte, se acorda pentru asa ceva???!! multumesc
Primul lucru este sa aveti firma infiintata, SRL sau SRL-D.
Cu SRL-D puteti accesa programele nationale pentru debutanti si START. Sumele pe care le puteti obtine sunt max 10000 euro su cofinantare 50% in primul program si max 100000 lei ,cofinantare 30% pentru cel de al doilea program
Pentru fonduri europene vechimea firmei trebuie sa fie mai mare de 1 an, sa aiba 1 an calendaristic de functionare cu profit.
multumesc pentru informatie!