Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Student, facultate cu taxa
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Student, facultate cu taxa

Am un baiat care este student 2 in anul la forma invatamant cu plata si aceasta plata trebuie platita in valoare de 40 milioane si in 3 rate. Daca platesc decat 2 rate , iar ultima rata nu mai am posibilitatea sa o achit stiu ca nu-l baga in prima sessiune ,dar daca nu se achita deloc , copilul poate fi exmatriculat din anul respectiv si declarat repetent si anul urmator poate relua studiile dar cu restantele avute acum in anul 2?
cred ca ar trebui sa intrebati la secretariatul facultatii la care este student
Intr-adevar, depinde de universitate. Insa de regula cei care sunt exmatriculati pt. neplata taxei se pot reinmatricula (nu stiu daca in acelasi an sau raman repetenti) dar trebuie sa plateasca in plus o taxa de reinmatriculare.