Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Schimbare avocat, nemultumit de prestatia lui
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Schimbare avocat, nemultumit de prestatia lui

buna seara
am angajat un avocat intr-un proces dar nu sunt multumit de prestatia lui.
vreau sa-l schimb .
Cum trebuie sa procedez?
Poate ca deocamdata nu avea ce sa presteze ca sa va placa.
In instanta exista reguli procedurale.

Aveti insa dreptul de a angaja alt avocat.
Trebuie reziliat contractul cu vechiul avocat ca sa nu va treziti ca aveti de platit bani daca nu ati platit sau ati platit doar o parte.
multumesc