Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Exista o limita de vanzare teren?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Exista o limita de vanzare teren?

cat teren din gradina mea pot vinde si daca exista o limita fata de casa mea si vreo legatura cu frontul stradal,casa fiind dispusa cam in centrul gradinii...va multumeste,un om sarac!
exista la Primarie un Regulament de urbanism - la biroul urbanism al primariei: functie de acesta terenul cu casa dvs ar putea sa devina "neconstruibil". adica in viitor nu veti putea construi/extinde fie ca nu aveti front stradal, fie ca raportul dintre suprafata construita si cea libera nu corespunde... si multe altele.