Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Conditii sa poti vinde teren intravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Conditii sa poti vinde teren intravilan

As dori sa stiu daca un teren intravilan pt a fi vindut trebuie sa aiba o anume minima suprafata si cit anume front stradal . Terenul a avut o casa inainte care este radiata si demolata si probabil va fi cumparat tot pt a fi construita o casa! Insa a fost divizat si nu stim daca frontul stradal se incadreaza ca lungime pt o noua casa! Multumesc anticipat.
Solicitaţi primăriei un Certificat de urbanism în care vi se va arăta ce puteţi construi pe acel teren.