Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

tata a decedat mama are pensie dupa urma tatalui ,inainte si dupa moartea tatalui a locuit in jud iasi avind o varsta inaintata am loat-o sa locuiasca cu mine in jud galati , cum procedez sa poata intra in posesia cuponului de pensie aici in galati pensia o primeste pe cardul de pensii
~ Conținut șters la cerere ~
MULTUMESC
Nu se poate intra in posesia cuponului de pensie decat daca il ridica personal de la casa de pensii a jud. Iasi. Daca ii faceti domiciliul stabil la Galati, solicitati in scris CJP Iasi transferul dosarului de pensie ( + o copie dupa BI unde are stabilit domiciliul in Galati + un cupon de pensie). Dosarul va fi transferat la Galati, 3 luni primeste banii prin posta de la CJP Iasi, urmand sa primeasca o noua decizie de la Galati si ulterior pensia si cuponul.