avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Firme recuperare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Firme recuperare

buna ziua,
un credit restant la bcr a fost preluat de firma de recuperari credit-express,aceasta firma facea presiuni pentru a-si recupera datoria,dar de la o vreme aceste presiuni(telefonice)au fost preluate de firma eos ksi.
ce legatura exista intre aceste doua firme? este normal sa existe doua firme de recuperare pe aceeasi datorie?
multumesc!!!

Alte discuții în legătură

Ce inseamna "a prescrie o datorie"? d5b d5b Buna,numele meu este Dan ,am un credit la BCR de vreo 2 ani si jumatate,am platit la timp vreo 9 luni dupa care nu am mai reusit sa le platesc rata lunara.Ieri ... (vezi toată discuția)
Card credit claudiu20092 claudiu20092 Am un card de credit la BCR si nu am mai paltit suma minima de plata de 5 luni, Acuma m-am angajat din nou Am primit hartie de la firma de recuperare EOS ... (vezi toată discuția)
Ma pot actiona in instanta? aldo_moro aldo_moro In 2007 am facut un credit la BCR, am platit doar cateva luni ratele, dupaca care am plecat din tara. Timp de 6 luni nu a mai fost platita nici o rata. Cand ... (vezi toată discuția)