Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare concediu de odihna

Buna ziua.
Va rog sa imi spuneti daca o persoana care s-a aflat pe o perioada de 319 zile in incapacitate temporara de munca poate beneficia de concediu de odihna la intoarcerea la serivici dupa ce a lucrat doar 30 de zile in anul acesta? Exista un temei legal?
Eu aplic prevederile Directivei CE pentru ca favorizeaza salariatul si este in conformitate cu legislatia in vigoare.
Samoila Georgeta P.F.A., Consilier juridic
multumesc ptr. raspuns