Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Reducerea taxei de concesiune pe teren
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Reducerea taxei de concesiune pe teren

Buna seara,am concesionat pe o perioada de 49 de ani o suprafata de teren intravilan pe care am finalizat constructia unei case de locuit. Intrebarea mea este daca am dreptul la reducerea taxei de concesiune pana la 95% cf.art.5 din Legea 114/1996?
reducerea taxei de concesiune pana la 95% cf.art.5 din Legea 114/1996 se aplica la incheierea contractului de concesiune, nu dupa inaltarea constructiei !