Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare

Buna seara .Fratele meu este nascut pe data de 15 06 1957 are o vechime in munca de 31 ani in care este inclusa armata de 1 an si 6 luni + 1 an somaj,din care 23 ani GR 2. Cand poate iesi la pensie? ( chiar si anticipata partial) Multumesc.
Daca anii de grupa sunt in procent de 100%-limita de varsta la 60 de ani.
In acest caz se exclude pensia anticipata sau anticipata partiala,fiind tot la 60 de ani.