Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

barbat nascut la 15 02 1962 vechime in munca 32 ani din care 1,6 ani armata,19 ani gr 1,3 ani gr 2...cand pot iesi la pensie?
Daca anii de grupa sunt in procent de 100%,limita de varsta la 60 de ani.
multumesc,dar anticipat?
Anticipat,sau anticipat partial nu prezinta interes,fiind tot la 60 de ani.