Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Vanzari marfuri sub pretul de achizitie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Vanzari marfuri sub pretul de achizitie

O societatea achizitioneaza marfuri (cereale) si le vinde sub pretul de achizitie, deci venitul este sub nivelul cheltuielii.
Cheltuiala cu marfurile este deductibila sau nu d.p.d.v fiscal??????????
este deductibila dar va trebui sa demonstrati ca pretul pietei era cel la care ati efectuat vanzarea.

exista momente in care se vinde sub pret numai, numai sa scapi de marfa respectiva dar este responsabilitatea comerciantului sa isi sustina punctul de vedere.
ContSters256771, utilizator