Forum Discuţii juridice Executare silită Sulta apartament prin mandat postal
Discuție deschisă în Executare silită

Sulta apartament prin mandat postal

Daca platesc sulta prin mandat postal sau prin CEC , si informez beneficiarul ,este corecta modalitatea de plata ?
Beneficiarul mai poate sa se duca la un executor,sa urmareasca executarea sultei,daca eu i-am adus la cunostiinta ca are banii deja ,adica sa NU ma trezesc ca vine cu executorul la usa? nu am banii necesari sa ii dau sulta prin executor judecatoresc, beneficiarul nu vrea sa vina la un notar ,sa parafam actele.....#-o
Puteti incerca aceasta varianta ... insa nu prea mi se pare OK.
Deschiderea unui cont sau plata (prin mandat postal sau prin CEC) va fi ulterioara demararii procedurilor executorului ... ceea ce nu va echivala - din punctul meu de vedere - cu ramanerea fara obiect a executarii silite.
Incercati o discutie cu executorul, rugandu-l sa va esaloneze datoria in mai multe rate - mai usor de "suportat".