Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Confruntare cu un furnizor
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Confruntare cu un furnizor

Am nevoie de un sfat.De vreo 3-4 ani "car" in balanta o diferenta de 13.88 lei.Sold la 401 ar treb sa am 63.01 lei si am 76.89 lei la Electrica.Cum pot sa scap de diferenta pentru a pica pe suma cu cei de la Electrica?
Multumesc anticipat!
Daca v-ati confruntat soldurile cu electrica si soldul lor e bun, atunci faceti articolul contabil:
605=401 in rosu cu suma pr care " o carati in balanta"
Ca document justificativ, trimiteti extras de cont, care semnat de parti e doc justificativ. Si asa vine inventarierea !