avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Confruntare cu un furnizor
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Confruntare cu un furnizor

Am nevoie de un sfat.De vreo 3-4 ani "car" in balanta o diferenta de 13.88 lei.Sold la 401 ar treb sa am 63.01 lei si am 76.89 lei la Electrica.Cum pot sa scap de diferenta pentru a pica pe suma cu cei de la Electrica?
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ContSters331913 , utilizator 09:28, 28 Noiembrie 2014
Daca v-ati confruntat soldurile cu electrica si soldul lor e bun, atunci faceti articolul contabil:
605=401 in rosu cu suma pr care " o carati in balanta"
Ca document justificativ, trimiteti extras de cont, care semnat de parti e doc justificativ. Si asa vine inventarierea !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eroare contabila karmem karmem buna ziua, am o problema contabila, complicata. in decursul anului 2006, inainte de ma angaja a fost o contabila care nu avea la punct nici un sold la ... (vezi toată discuția)
Reglare sold cont 401 mariuscalina mariuscalina Incepand cu 01 ianuarie am preluat contabilitatea unei firme de la un alt contabil cu urmatoarea\"problema\": - diferente intre soldul creditor al contului ... (vezi toată discuția)
Program de contabilitate wanconsult wanconsult Am preluat datele din balanta anului 2012.Am creat conturile analitice atat la ct.401 cat si la ct.411, insa in momentul introducerii soldurilor acestor ... (vezi toată discuția)