Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Venit persoana fizica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Venit persoana fizica

buna ziua.
daca eu persoana fizica vand un autoturism catre o societate, trebuie sa platesc ceva la stat pentru venitul obtinut?impozit sau alte taxe?
Doar la vanzarea imobilelor statul taxeaza cu 2 sau 3% din valoarea tranzactiei.