Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... neglijenta stomatologica!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

neglijenta stomatologica!

buna ziua,
va rog din suflet sa ma indrumati, tatal meu si a lucrat o proteza dentara anul acesta la un cabinet particular, in urma caruia s a ales cu un diagnostic foarte grav,, Carcinom gingivo alveolar ,, si a suferit o interventie chirurgicala tumoara find gradual IV. Medicul stomatolog a identificat o besicuta pe gingie insa nu l a indrumat sa faca biopsie ci i a dat un antifungic spunandu i ca e candida, si nici macar radiografia dentara care se face de regula nu a zis sa o faca. A finalizat proteza, si a luat banii iar noi am ramas cu necazul care ne a daramat psihic toata familia.
Imi doresc din suflet ca acest medic sa raspunda, sa plateasca neglijenta care a dus la acest dezastru pentru noi, si va rog din suflet sa ne spuneti ce putem face intrucat tata nu a primit nimic cu care am putea dovedi ca lucrarea a fost facut la acel cabinet( bon fiscal,chitanta, etc).
Astept raspuns si va multumesc anticipat!
Din ce spuneti dvs, s-ar putea sa fie vorba de un malpraxis si ar trebui sa faceti plingerile ce se impun. Consultati un specialist ptr ca veti avea nevoie.
va multumesc mult!