Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ce trebuie sa contina un raport medical dupa operatie?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ce trebuie sa contina un raport medical dupa operatie?

fetita mea a fost operata de cancer la ficat iar in timpul operatiei s-a descoperit ca pe langa tumoare mai era si o punga cu lichid(lichidul continea celule canceroase) care a fost spart si s-a varsat in tot abdomenul ...de la 80%sanse de supravietuire am ajuns la sub 30%...in raportul medical scris dupa operatie nu scrie nimic de aceea punga de lichid...eu am aflat de la radioterapeut cand m-am dus sa discut probema(se impunea sa se faca radioterapie pe ficat insa el mi-a spus ca trebuie sa ii faca pe tot abdomenul si mi-a spus ca ar fi prefert sa fie scris in raport insa trebuie sa creada pe cuvant chirurgul)am cerut explicatii si mi-au zis ca doctorul si-a facut niste notite in care a specificat si ca nu era necesar sa treaca si in raport intreaga poveste.Va multumesc!
Parerea mea este sa va adresatipentru expertiza la medicina legala. Cu acele analize si expertize v aadresati instantei, dar si medicului de familie pentru a obtine trimiteri pentru investigatii mai profunde.... Doamne ajuta...multa sanatate!