Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcoolemie 1 la mie - consecinte
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcoolemie 1 la mie - consecinte

Buna ziua, in primul rand recunosc ca am facut o greseala si am consumat alcool in sange mi-a iesit 1 la mie. Este prima mea abatere, eu nu consum de obicei alcool chiar mi-am propus sa nu mai consum deloc. Exista vreo sansa sa nu mi se anuleze permisul de conducere?Nu am facut accident.
In cazul unei solutii de neurmarire si netrimitere in judecata in faza de urmarire penala sau in instanta in cazul achitarii, renuntarii la aplicarea pedepsei sau amanarii aplicarii pedepsei, ramaneti cu permisul.
Multumesc de detalii