avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajarea in cadrul Cabinetele Individuale de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajarea in cadrul Cabinetele Individuale de Detectivi Particulari a ALTOR DETECTIVI

URGENT!
Vreau sa stiu ce act normativ, interzice Cabinetelor Individuale de Detectivi Particulari, sa faca angajari ( detectivi cu atestat), iar Agentiilor de Detectivi Pariculari, nu interzice!
P.S. Legea 329/2008 art. 15 lit e, permite angajarea...
Cabinetele Individuale=profesii liberale
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: AdiT , utilizator 21:40, 23 Noiembrie 2014
Se pot incheia contracte de munca pe cateva zile?
Nu va trebuie contract de munca pentru cateva zile.

Se poate incheia o conventie de colaborare.

Cei pe care doriti sa ii coordonati sunt atestati sau nu?
Da, se pot incheia c.i.m. cu o durata de cateva zile.
Da domnule Lascoschi, cei cu care voi lucra, sunt atestati de Inspectoratul de Politie Judetean.
Imi cer scuze, c-am raspuns tarziu!
Va rog, daca se poate, sa ma indrumati sa inchei o asemenea conventie!
Multumesc anticipat!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma detectivi NICOLAE LAMBRU NICOLAE LAMBRU Buna ziua, O firma de detectivi privati poate presta si servicii de formare profesioanla - cursuri de detectivi in cadrul aceluiasi cod CAEN, sau este ... (vezi toată discuția)
Înființare cabinet individual detectiv particular 0032 0032 Doresc să deschid un astfel de cabinet, însă am următoarea nelămurire. Legea 329/2003, Articolul 2, alin. 3 : ”Conducătorii executivi ai ... (vezi toată discuția)
Licenta pentru detectiv particular! ContSters102770 ContSters102770 Buna ziua! Am o intrebare de adresat! Care sunt procedurile pentru a obtina autorizatie de detectiv particular? Am inteles ca trebuie sa ai studii ... (vezi toată discuția)