Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajarea in cadrul Cabinetele Individuale de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajarea in cadrul Cabinetele Individuale de Detectivi Particulari a ALTOR DETECTIVI

URGENT!
Vreau sa stiu ce act normativ, interzice Cabinetelor Individuale de Detectivi Particulari, sa faca angajari ( detectivi cu atestat), iar Agentiilor de Detectivi Pariculari, nu interzice!
P.S. Legea 329/2008 art. 15 lit e, permite angajarea...
Cabinetele Individuale=profesii liberale
Multumesc anticipat!
Se pot incheia contracte de munca pe cateva zile?
Nu va trebuie contract de munca pentru cateva zile.

Se poate incheia o conventie de colaborare.

Cei pe care doriti sa ii coordonati sunt atestati sau nu?
Da, se pot incheia c.i.m. cu o durata de cateva zile.
Da domnule Lascoschi, cei cu care voi lucra, sunt atestati de Inspectoratul de Politie Judetean.
Imi cer scuze, c-am raspuns tarziu!
Va rog, daca se poate, sa ma indrumati sa inchei o asemenea conventie!
Multumesc anticipat!