Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie cu mentiunea \\" personal la interogatoriu\\"?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie cu mentiunea " personal la interogatoriu"?

Ce inseamna interogatoriu intr-o actiune civila? Am primit o citatie intr-o actiune civila de "Partaj judiciar" la care am fost citat pentru prima oara in calitate de parat.
interogatoriu inseamna intreabari puse de partea adversa sau din oficiu de instanta la care trebuie sa raspundeti personal....de aceea sunteti citat cu mentiunea personal la interogator.