Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Casa donata la minori
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Casa donata la minori

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca se poate dona un imobil unui copil de 12 ani si daca nu, de la ce varsta poate fi trecut imobilul pe copil.
Puteti dona minorului. El trebuie sa fie reprezentat in act.
Nu inteleg ce inseamna asta.
Detaliati va rog.
Poate nu am fost eu destul de explicit.
Bunica din partea mamei vrea sa doneze un imobil nepotului minor in varsta de 12 ani. Se poate acest lucru?
Se poate. Mergeti la notar el se va ocupa si va va indruma.
Multumesc.