Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatorie israelian cu romanca
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatorie israelian cu romanca

se poate casatori un cetatean isralian cu o romanca daca el are interdictie de a intra in romania? poate ea sa mearga in israel? sau sa faca el o cerere la ambasada sa poata sa se casatoreasca aici?
Dvs puteti merge acolo, dar cu mare atentie si cu riscul de a nu va lasa sa intrati, dar el nu poate daca are interdictie.