Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Achizitie Intracomunitara cod invalid vies
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Achizitie Intracomunitara cod invalid vies

Buna ziua, am o achizitie intracomunitara, bulgaria, un utilaj, furnizorul mi-a facut factura fara tva, am verificat in vies si este invalid, neplatitor tva, eu sunt declarata in ROI, in cazul acesta cum trbuie sa inregistrez factura, cu taxare inversa?se depune declaratia 390? Ce trebuie facut mai exact
Mentionez ca sunt platitor tva la trimestru