Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate cabinet analize medicale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate cabinet analize medicale

Va rog a exprima opinia despre cum este cel mai corect a se tine contabilitatea la un centru de analize medicale :
- metoda inventarului permanent : receptii, fisa magazie, retetar pentru fiecare tip de analiza , bonuri consum

sau

- metoda inventarului intermitent ???

Metoda inventarului intermitent implica un volum de munca mult mai redus decat daca s-ar aplica metoda inventarului permanent , indiferent de metoda de evaluare a stocurilor .

Multumesc anticipat .
inventar intermitent