avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asigurare caldura in apartament - asociatia de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asigurare caldura in apartament - asociatia de proprietari

buna ziua la toti!

am o problema ...inedita!

locuiesc langa Cismigiu, intr-un bloc mic, cu 5 etaje.

Instalatia de caldura a imobilului functioneaza fara probleme!

familia mea este la zi, la ultimul banut, cu plata intretinerii !!!


dar niste idioti (a se citi: retarzi!) de mosi, babete etc, de pe scara mea, au decis sa nu primim caldura taman pana in Decembrie spre mijloc, pt a nu plati la intretinere atat de mult

mult poate pt ei, dar pt mine, cei cca 800 ron sunt nimic!

alta problema e ca am in casa pe tata bolnav si mama cu inima, care in mod cert NU pot sa stea in frig, fara caldura, in frigurile lui Decembrie !


cum ma pot folosi de legea asociatiilor de proprietari sa oblig asociatia sa imi dea caldura la full ???????

chiar nu vreau sa moara taica-meu doar pt ca niste bosorogi senili se tem ca nu pot plati intretinerea!

daca nu o pot plati - sa se duca la azil !!!



deeeci - ce argument legal, ce paragraf, din ce Lege, cu punct si virgula, pot folosi sa oblig Asociatia de proprietari sa dea drumul la caldura ?

mentionez ca desi am facut cerere sa mi se dea voie sa imi pun centrala termica, mi s-a refuzat deja !


Ultima modificare: Miercuri, 26 Noiembrie 2014
aztec11us, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters332880 , utilizator 15:17, 1 Decembrie 2014
Domnule parintii dumneavoastra care au o varsta cum sunt?
Unde ii calalogati?
Cum adica... ?!

tata e grav bolnav si de plamani si de inima...
mama de inima (cardiopatie ischemica cred?)

amandoi pensionari!

apropo - daca eram tanar si eram doar eu ....trebuia sa indur in frig ?

deci pt ai mei, frigul NU este o solutie

Ati cumparat cumva recent acest apartament si nu ati cunoscut obiceiurile din blocul respectiv?
nuuu! locuiesc aici de ceva ani ...vreo 20
dar de ceva ani, asa ceva nu s-a mai intamplat, iarna!!!!!
Daca pt tine 800 ron nu-s nimic, cumpara-ti o casa draga.Asa... scapi toti bosorogii! (de frig) :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caldura oprita de asociatie livache74 livache74 Buna seara, avem o problema cu Presedintele de bloc care opreste caldura ca sa faca economie invocand ca este prea mare factura si asa au hotarat cu comitetul ... (vezi toată discuția)
Doresc un sfat, subiect serios legat de difuzarea agentului termic Nynaeve Nynaeve In orasul nostru a inceput distribuirea agentului termic incepand cu data de 6.11.2008,la orele 19.00.In acea seara blocul nostru a avut caldura.Incepanad de a ... (vezi toată discuția)
Asociatiile de proprietari OlDumitra OlDumitra Cum as putea sa solicit un control / revizuire a sumelor solicitate pentru Intretinerea din Blocul (scara) in care locuiesc ? Sunt niste sume fabuloase de ani ... (vezi toată discuția)