Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asigurare caldura in apartament - asociatia de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asigurare caldura in apartament - asociatia de proprietari

buna ziua la toti!

am o problema ...inedita!

locuiesc langa Cismigiu, intr-un bloc mic, cu 5 etaje.

Instalatia de caldura a imobilului functioneaza fara probleme!

familia mea este la zi, la ultimul banut, cu plata intretinerii !!!

dar niste idioti (a se citi: retarzi!) de mosi, babete etc, de pe scara mea, au decis sa nu primim caldura taman pana in Decembrie spre mijloc, pt a nu plati la intretinere atat de mult

mult poate pt ei, dar pt mine, cei cca 800 ron sunt nimic!

alta problema e ca am in casa pe tata bolnav si mama cu inima, care in mod cert NU pot sa stea in frig, fara caldura, in frigurile lui Decembrie !

cum ma pot folosi de legea asociatiilor de proprietari sa oblig asociatia sa imi dea caldura la full ???????

chiar nu vreau sa moara taica-meu doar pt ca niste bosorogi senili se tem ca nu pot plati intretinerea!

daca nu o pot plati - sa se duca la azil !!!

deeeci - ce argument legal, ce paragraf, din ce Lege, cu punct si virgula, pot folosi sa oblig Asociatia de proprietari sa dea drumul la caldura ?

mentionez ca desi am facut cerere sa mi se dea voie sa imi pun centrala termica, mi s-a refuzat deja !

aztec11us, utilizator
Domnule parintii dumneavoastra care au o varsta cum sunt?
Unde ii calalogati?
Cum adica... ?!

tata e grav bolnav si de plamani si de inima...
mama de inima (cardiopatie ischemica cred?)

amandoi pensionari!

apropo - daca eram tanar si eram doar eu ....trebuia sa indur in frig ?

deci pt ai mei, frigul NU este o solutie

Ati cumparat cumva recent acest apartament si nu ati cunoscut obiceiurile din blocul respectiv?
nuuu! locuiesc aici de ceva ani ...vreo 20
dar de ceva ani, asa ceva nu s-a mai intamplat, iarna!!!!!
Daca pt tine 800 ron nu-s nimic, cumpara-ti o casa draga.Asa... scapi toti bosorogii! (de frig) :)