Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

am un contract de comodat pe casa socriilor mei care sunt proprietarii printr-un act de vanzare cumparare ei mai detin o proprietate in care locuiesc,in casa pe care am contractu de comodat de aproximativ 15 ani eu cu sotul meu platim impozitul si toate datoriile de stat chitantele fiind emise pe numele sotului nu al socriilor putem deveni noi proprietari pe aceasta casa?s-au prin ce modalitate putem deveni proprietari?
Daca socrii dvs., v-o vinde sau doneaza deb=veniti siguri proprietari
Uzucapiunea iese din discutie. Deci prin donatie sau vanzare-cumparare. Sau le puteti solicita sa v-o lase prin testament.