Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Persoana fizica poate emite chitanta/bon ?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Persoana fizica poate emite chitanta/bon ?

Buna ziua
Detin o casa proprietate personala pe care o inchiriez in regim hotelier si functionez in baza ordonantei de urgenta 125/2011 legea 571/2003 care iti permite sa inchiriezi in mod legal platind un impozit anual calculat de anaf Intrebarea era daca putem emite un bon/chitanta orice ca si persoana fizica ?
Multumesc
Daca statul va da chitante puteti emite.
Contractul cu firma poate constitui dovada platii.
Sa intrebe contabilul firma.