Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Donatie

As vrea sa stiu daca pot face donatie un teren de o mie m.p cu casa unui nepot d'al meu,fiul fratelui meu,in varsta de sapte ani.
Multumesc!
Da se poate.
Dar ,ca sa fiu mai sigur,act de vanzare ii pot fece?
Va multumesc!
Dvs puteti incheia orice act doriti.Pretul este de esenta vanzarii. daca primiti pret faceti vanzare .
Va multumesc!O zi buna va doresc!
Nu e mai sigura o vanzare fara bani.
Donatia va ramane in picioare in functie de ce alti mostenitori vor mai fi si cate bunuri mai lasati...