Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Extindere Comitet Executiv de la 3 la 5 membrii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Extindere Comitet Executiv de la 3 la 5 membrii

Buna ziua,
Am avut o AG in care ca hotarat ca C.Ex sa fie format din 3 sau 5 membrii in funcție de cum hotărăște AG pentru acel an.
Ce demersuri si unde trebuie sa fac eu in calitate de președinte pentru a face acesta modificare?
Va multumesc
Daca in statutul asociatiei nu este specificat expres numarul de membri ai comitetului, atunci nu trebuie sa faceti decat sa consemnati alegerea acestor membri in PV al AG din anul respectiv.

Simplu: hotararea se consemneaza in Registrul de hotarari ale adunari generale. Apoi, se aleg inca doi membri ...
Dr.Virgil Dan Amza, Evaluator

Simplu : daca in statutul asociatiei la infiintare sunt prevazuti 3 membri , acestia formeaza comitetul executiv , nu este prevazut acest lucru , atunci puteti alege cati doriti .