Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Proces custodie copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Proces custodie copil

buna ziua,

va rog sa imi spuneti cam cat dureaza un proces de custodie cu un copil minor si cam care ar fi onorariul avocaului

multumesc
Va trebuie acordul celuilalt sot pentru a putea parasi tara.

Daca nu este de acord il puteti obtine apeland la instanta.

Faptul ca nu plateste pensia nu este motiv pentru custodie exclusiva.
faptul ca nu plateste pensie da nota ca nu se intereseaza deloc de cresterea minorului si cred ca este un motiv bun pentru acordarea custodiei

Prin custodie comuna ambii parinti trebuie sa participe la cresterea si educarea minorului