avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nu am depus intampinare- care sunt consecintele?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Nu am depus intampinare- care sunt consecintele?

Am fost cemata in judecata intr-n proces civil si nu am depus intimpinare . A trecut termenul...Este grav ? Ma mai pot apara ?Un avocat eventual ar mai avea ce sa faca fara caesta intimpinare ?
Cel mai recent răspuns: ContSters337674 , utilizator 08:22, 4 Decembrie 2014
doamna pintea zice ca puteti depune intampinare..invoca exceptii probe alte alea dar daca partea adversa nu are avocat instanta nu are cum sa invoce decaderea:D

si asta pt ca procesul nu-i in contradictoriu cu instanta...doar un argument
daca nu are avocat , pirita nu poate invoca decaderea ? deci fara avocat nu se poate invoca decaderea ?
Ultima modificare: Miercuri, 3 Decembrie 2014
ContSters337674, utilizator
cred ca distingi intre asistare si reprezentare:)
..........cred ca da...sunt blonda , ma chinui....:((

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depasire termen depunere intampinare prietenulomului prietenulomului Piritii nu ai depus intipinare in termenul legal . Se mai poate depune ulterior ? Chemarea in judecata este pe noul cod . (vezi toată discuția)
Depunerea întâmpinãrii într-un litigiu de muncã FRD FRD Am termen de judecata marti in data de 04.02 2014 daca depun azi intimpinarea prin fax la CAB si la societatea pirita prin e mail si prin fax se considera ca ... (vezi toată discuția)