Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Creante banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Creante banca

Buna seara!!! In urma cu 6 ani am facut un credit, nu stiu cat timp am platit din el.
Dar in 2010 am fost dat in judecata pentru incuvintare executare silita...asta am vazut pe internet...acasa nu am primit somatie sau ceva de genu!!
tot in 2010 am fost sunat de recuperatorii de la k...g..sau cum le spune lor, dupa care nu s-a mai auzit nimic pana astazi!!! Mentionez ca din 2010 am lucrat pe o conventie de 250 lei pe luna!!!
Acum sunt prin Anglia si...surpriza ....!!
M-au sunat unui de la " capital" asa s-au recomandat referitor la creditul meu...
Sunt in Anglia , am un cont bancar aici..ei ce pot sa-mi faca...dupa 4 ani de la "ordinul judecatoresc" ? Ma suna toata viata? i-mi pot opri banii din Anglia? Intreb si eu..ca deh, suntem din Romania #-o!!! De fapt nu trebuia sa se prescrie? Cu toate ca cine m-a sunat astazi nu stia ca pe numele meu, exista ordin judecatoresc de executare silita!!! Averi in Romania nu am decat nevasta si copilul!! stima!
probabil ca va vor mai suna un timp, dupa care, la fel ca primii recuperatori, se vor linisti si ei "sfanta" presciptie cred ca s-a implinit de mult...
multumesc frumos pentru raspuns!!! Zile cat mai bune sa avem!!