Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna auto

Buna ziua.Am avut un accident auto pe data de 17/11/2014 in care eu fiind stationat semnalizand stanga celalalt sofer m-a izbit din plin in spate.Am facut constatare amiabila am fost cu vinovatul la firma la care era asigurat am completat tot ce trebuia si acum dupa doua saptamani ei tot nu mi-au dat un raspuns concret in legatuta cu dauna.Mentionez ca devizul facut de service depaseste valoarea masinii de piata.Va rog sa imi spuneti cat timp are voie inspectorul de daune sa tina dosarul?Cum ar trebui eu sa procedez in continuare?
Buna ziua,
Potrivit legii, asiguratorul trebuie sa solutioneze cererea in termen de 3 luni dar ar fi bine sa insistati telefonic sau personal sa va comunice un raspuns, mai ales ca din cate spuneti, ar fi vorba de dauna totala.
Succes!