avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 945 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxe judiciare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxe judiciare

Buna ziua,daca se poate va rog un sfat:la actionarea in instanta a fostului concubinului pentru a-mi restitui toate cheltuielile (valoarea investitiilor facute in apartamentul sau) pe perioada de concubinaj care a fost de 8 ani,care va fi suma de plata ca timbru judiciar la o valoare de 30.000 de lei?

Alte discuții în legătură

Partaj apartament mioara54 mioara54 Buna seara.As dori cateva sfat de la d-voastra.Am un proces de partaj a unui apartament facut intr-o reletie de concubinaj cu proprietate de 50%-50%. Mai ... (vezi toată discuția)
Partajul unui apartament în concubinaj Rares123 Rares123 Bună seara, în urmă cu un an am achiziționat împreună cu fosta iubită un apartament, în rate, ea punând suma de 6 mii de euro, suma care ni s-a ... (vezi toată discuția)
Partaj in concubinaj Ilenuta123 Ilenuta123 Buna ziua,Cum trebuie sa actionez pentru un partaj dupa un concubinaj de 8 ani de zile? Fostul concubin nu vrea sa-mi dea nimic dupa aceasta convieturire.Daca ... (vezi toată discuția)