avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj in concubinaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj in concubinaj

Buna ziua,Cum trebuie sa actionez pentru un partaj dupa un concubinaj de 8 ani de zile? Fostul concubin nu vrea sa-mi dea nimic dupa aceasta convieturire.Daca il actionez in instanta cat trebuie sa platesc?
Cel mai recent răspuns: mirebire , utilizator 16:04, 29 Iulie 2014
Doar daca aveti facturi pe numele dvs. aveti un drept de creanta si nimic atlceva.
Nu e un partaj (caci nu aveti bunuri in comun) ci recuperarea sumelor investite. Sume pe care trebuie sa le dovediti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj in concubinaj Ilenuta123 Ilenuta123 Buna ziua,doresc daca se poate cateva lamuriri.Dupa o convietuire in concubinaj de 8 ani ,la despartire pot primi ceva din ce am investit in locuinta ... (vezi toată discuția)
Cea mai scurta cale de a-mi redobandi lucrurile si banii dupa o relatie de concubinaj cristinan1985 cristinan1985 dupa o relatie de 8 ani in care eu si concubinul am realizat diverse bunuri impreuna, ne-am despartit iar el nu vrea sa mi dea inapoi nimic dinn ceea ce eu am ... (vezi toată discuția)
Bunuri dobândite de concubini Kathyp Kathyp Am avut o relatie de concubinaj de 4 ani si jumatate, anul trecut de Craciun mi-a cumparat inelul de logodna...ne-am despartit recent, minora a ramas la mine ... (vezi toată discuția)