Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj in concubinaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj in concubinaj

Buna ziua,Cum trebuie sa actionez pentru un partaj dupa un concubinaj de 8 ani de zile? Fostul concubin nu vrea sa-mi dea nimic dupa aceasta convieturire.Daca il actionez in instanta cat trebuie sa platesc?
Doar daca aveti facturi pe numele dvs. aveti un drept de creanta si nimic atlceva.
Nu e un partaj (caci nu aveti bunuri in comun) ci recuperarea sumelor investite. Sume pe care trebuie sa le dovediti.