Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendare permis romanesc pe teritoriul Italiei
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendare permis romanesc pe teritoriul Italiei

buna ziua,am si eu o nelamurire sper sa ma ajute cineva.mi-a fost suspendat permisul de catre carabinieri pe motivul ca sunt incepator si nu am voie sa conduc o masina cu o putere mai mare de 70kw.intrebarea mea este pe durata suspendarii am voie sa circul in romania?
Nu aveti dret de conducere, nici in Italia si nici altundeva.