avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 399 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita iarna si procedura mutare dosar de la ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita iarna si procedura mutare dosar de la un executor la altul

Doresc raspuns cat mai urgent posibil la 2 intrebari:
1.Pot face o executare silita a unei evacuari pe timp de iarna in conditiile in care am o hotarare judecatoreasca, iar debitorul nu locuieste in imobil, avand domicilul in strainatate. In ce conditii?

2. Care este procedura pentru a transfera(muta) un dosar de executie inceput de un executor la alt executor.

Alte discuții în legătură

Executare silita, evacuare fosti proprietari 23Nico 23Nico Buna ziua! Am adjudecat un imobil prin licitatie publica, ieri am ridicat actul de adjudecare de la executorul judecatoresc...întrebările mele sunt ... (vezi toată discuția)
Pot evacua un imobil adjudecat la licitatie si cu politia? flash2000srl flash2000srl Am adjudecat un imobil prin licitatie publica de la un executor.Acesta a incheiat deja procesul de executare ,inainte de face evacuarea.Spune acum ca trebuie ... (vezi toată discuția)
Pot fi evacuat ? silviu manda silviu manda Instanta a dat o hotarare executorie de evacuare .inttrebarea este daca pot fi evacuat pana nu vine hotararea prin posta si daca pot fi evacuat iarna.Suntem ... (vezi toată discuția)