Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Poprire fata de chirias
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Poprire fata de chirias

In cazul unui proprietar care are datorii la Asociatia de proprietari si are imobilul inchiriat, se poate institui poprire pe sumele pe care locatarul le plateste locatorului in baza contractului de inchiriere?
Daca aveti o sentinta contra propietarului puteti cere executorului sa aplice metoda tertului poprit asa incat chiriasul va plati o suma lunara egala cu chiria in contul Asociatiei.
Practic va plati chiria Asociatiei si nu propietarului.