Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... laborant in criminalistica
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

laborant in criminalistica

Buna. Momentan sunt studenta la Facultatea de Biologie, si as dori ca pe viitor sa lucrez ca laborant in criminalistica. Ce master ar trebui sa urmez pentru asta? Multumesc :)
Master Stiinte penale si Criminalistica
EmanuelMantu a scris:

Master Stiinte penale si Criminalistica

Nu are nicio legatura masterul in stiinte penale cu meseria de laborant ,,in Criminalistica,,
Sunt necesare cunostinte temeinice de chimie, facultate de profil, o calificare...nu te joci cu asa ceva....poti sa ai 100 de mastere in stiinte penale, daca esti ,,bata,, la chimie...
Daca eu am facut litere si master in cariera judiciara, pe langa drept...pot sa ,,ma joc,, cu substante de-a ,,criminalistul,,????