Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua,ma judec cu tatal meu de patru ani,mama a decedat acum patru ani si tatal sa recasatorit,noi suntem trei frati doar eu mi-am cerut partea ce mi se cuvine dupa mama decedata.Acest proces dureaza de patru ani si are peste 40 de termene eu ma gandesc ca nu se mai poate face nimic,de mai bine de 10 termene a ramasa asa

Ora estimata: 08:30
Complet: C13
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: acordă termen la 07 ian.2015 pt când se va reveni cu adresă către expertul desemnat pentru efectuarea expertizei
Document: Încheiere de şedinţă 26.11.2014

Asa este de mai bine de 10 termene,eu ma gandesc ca el sa nu fi dat ceva la cineva sau avocatul meu sa nu isi dea interesul suficient.Ce este de facut,va multumesc,unde pot sa ma adresez?

Buna ziua,
Solicitati prin avocat amendarea expertului pentru tergiversare.
Puteti sa luati si legatura cu expertul pentru a vedea de ce nu trimite expertiza. Ii gasiti numarul de telefon pe net.
Va multumesc pentru raspuns,dar judecatorul nu ar trebui sa grabeasca procesul,sau sa sactioneze pe cei care lungesc acest proces,sau alta metoda de a se termina odata.Multumesc
Dar poate este de vina expertul ?
Se poate sa cer schimbarea lui?