Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Leasing auto
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Leasing auto

O firma are datorii catre asociatii sai , rezultate din activitate slaba , deci profit negativ . Firma poate solicita un leasing auto , pentru taximetrie de exemplu ?
cu ce acopera contractul daca deja are datorii iar rezultatele activitatii sunt slabe ?
de solicitat ,puteti sa solicitati , dar asta nu inseamna ca veti si primi acordul .
Da, poate. Firma poate garanta cu contul unui asociat suma.