avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Leasing auto
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Leasing auto

O firma are datorii catre asociatii sai , rezultate din activitate slaba , deci profit negativ . Firma poate solicita un leasing auto , pentru taximetrie de exemplu ?
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert Mihai PFA , Consultant fiscal 14:54, 10 Decembrie 2014
cu ce acopera contractul daca deja are datorii iar rezultatele activitatii sunt slabe ?
de solicitat ,puteti sa solicitati , dar asta nu inseamna ca veti si primi acordul .
Da, poate. Firma poate garanta cu contul unui asociat suma.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Profitul net si datoriile totale Iulian81 Iulian81 Buna seara! Am intalnit pe un site despre o firma ca ar avea profit in conditiile in care suma datoriilor totale era cu mult mai mare decat cea a ... (vezi toată discuția)
Datorie catre firma de leasing nicoll2801 nicoll2801 Buna ziua!Sunt intr-o mare incurcatura ,poate ma poate ajuta ,indruma cineva cu un sfat o parere. In anul 2008 am semnat un contract de leasing auto in ... (vezi toată discuția)
Transcriere inmatriculare auto Remus47 Remus47 In anul 2010 am preluat ( ca persoana juridica ) un contract de leasing auto de la alta firma care a intrat in insolventa. Pe certificatul de inmatriculare , ... (vezi toată discuția)