Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 nedumerire...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

nedumerire...

Conform noului cod caen care varianta este buna?
-3213-fabricarea imitatiilor de bijuterii si articole similare sau
-3661-fabricarea bijuteriilor fantezie

-3299-fabricarea altor produse manufacturiere sau
-3663-fabricarea altor produse manufacturiere ??:-/
Pai nu stiu ce doriti mai exact!
In functie de specificul activitatii pe care Dmv doriti sa-l activati , puteti alege unul dintre codurile mentionate.
Mult succes ,
Ati pus intrebarea neclar, dar v-ati uitat si in CAEN-ul vechi si in CAEN-ul nou si a iesit o ameteala.

Vechiul cod 3661 a devenit 3213 (Fabricarea imitatiilor de bijuterii si articole similare)

Vechiul cod 3663 a fost divizat in:
1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
1512 Fabricarea articolelor de voiaj si marochinarie si a articolelor de harnasament
1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din pluta, paie si din alte materiale vegetale impletite
1729 Fabricarea altor articole din hartie si carton n.c.a.
2051 Fabricarea explozivilor
2219 Fabricarea altor produse din cauciuc
2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru constructii
2229 Fabricarea altor produse din material plastic
2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
2899 Fabricarea altor masini si utilaje specifice n.c.a.
3092 Fabricarea de biciclete si de vehicule pentru invalizi
3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

Prin urmare, din ce ati scris mai sus azi mai exista numai 3213 si 3299.
Va multumesc pt raspuns!
Este exact ceea ce vroiam sa stiu..dar poate nu m-am exprimat corect.=D>